• LAZER EPİLASYON

  Buz lazer epilasyon nedir?

  Kadınların en önemli sorunlarından birisi olan istenmeyen tüyler, epilasyon ile tarihe karışıyor. Bu teknolojinin geldiği en son nokta olarak da buz epilasyon ön plana çıkıyor. En kısa sürede ve en konforlu şekilde tüylerden arınmaya olanak veriyor. Buz epilasyon; kıl kökündeki farklı yapıları hedef alan ve farklı dalga boylarına sahip olan bir yöntemdir ve istenmeyen kıllar için kesin çözümdür. Özellikle de buz epilasyonun diğer epilasyon yöntemlerine göre bir atışta çok daha geniş yüzeyleri etkilemesi seans sürelerinin de kısalmasına olanak tanımaktadır. Hal böyle olunca da buz epilasyonla tüm vücut seansları sadece 35-40 dakikada tamamlan. Bununla birlikte buz epilasyonun en son teknoloji ürünü olması onu yüksek etkili bir hale getirmektedir.
  Buz epilasyon yüze uygulanır mı?
  Yüz bölgesinde çıkan tüy kıllar, tüm vücutta en hızlı uzayan kıllardır. Çünkü yüz bölgesi hormonal olarak da hassastır ve yüzdeki kıllar genellikle çok daha derin köklere sahiptir. Bu bağlamda yüz bölgesine uygun epilasyon yöntemi seçilmezse cildin zarar görmesi ya da kıl kökleri yeniden uyanması mümkün olabilir. Buz epilasyon ise ciltteki en açık ve en güçsüz tüylerde bile etkili olurken hissedilen acı da en düşük seviyededir. Eğer doğru kişiler tarafından uygulanırsa buz epilasyonla yüz de dahil olmak üzere vücuttaki istenmeyen tüm kıllardan güvenli, rahat ve kısa sürede kurtulmayı vaat eder.

  Buz epilasyon kalıcı etki eder mi?
  Buz epilasyon, klasik epilasyon yöntemlerine cevap vermeyen açık renkli ve güçsüz tüylere sahip olan kişiler de dahil olmak üzere tüm tüyler için kalıcı bir çözüm sunabilmektedir. Buz epilasyon sayesinde hem ince hem kalın tüyler, hem açık renkli hem de koyu renkli olanlar, vücudun her bölgesindeki istenmeyen tüyler kesin olarak yok edilebilmektedir.

  Hamilelikte buz epilasyon yaptırılabilir mi?
  Hamilelik söz konusu olduğunda hiçbir epilasyon yöntemi uygun olamaz. Epilasyon cihazının, yönteminin nasıl bir ışık yaydığı, ne kadar etki ettiği hiç önemli olmamakla birlikte hamilelik öncesinde buz epilasyona başlamış olan kadınlar da programlarını askıya almalıdırlar.

  Buz epilasyon hangi mevsimlerde yaptırılabilir?
  Buz epilasyon, günümüzün en acısızdır ve konforlu yöntemi olduğu için ciltte herhangi bir tahrişe yol açmaz. Buz epilasyon uygulaması esnasında cilde düşük dozla ve sık tekrarla uygulandığından cilde zararı yoktur ve hem yaz hem kış mevsiminde güvenle yaptırılabilir. Bunun için kişinin beyaz tenli ya da koyu tenli olması da hiç fark etmez. Ancak buz epilasyon sonrası güneşlenecek olan kişiler mutlaka kaliteli, güvenilir ve yüksek koruma faktörlü bir güneş kremi ile korunmalılar.

  Buz epilasyon erkekler için uygun mudur?
  Bir erkeğin sağlık (kıl dönmesi vb.) ya da estetik sebeplerden dolayı epilasyon yaptırmak istemesi durumunda, en ideal seçenek buz epilasyondur. Zira acı hissinin en az olduğu buz epilasyon ile erkeğin kıl yoğunluğu ya da ten rengi fark etmeksizin başarıya ulaşılır.

  Buz epilasyon kansere yol açar mı?
  Buz epilasyon ışınları, cildin sadece üst tabakasını ve en fazla deri altındaki kıl köklerini etkileyebilmektedir. Ancak kansere yol açabilmesi için ışının, derinin çok daha altına, iç organlara etki etmesi gerekmektedir. Bununla birlikte endişeye sebep olan radyasyon ışınları, zaten hastanelerdeki görüntüleme yöntemlerinde de düşük oranlarda kullanılmaktadır. Örneğin, röntgen, tomografi ve MR makineleri de az miktarda x ışını yaymaktadır. Ancak hamilelik dönemi dışında, düzenli olarak bu ışınlara maruz kalınmadığı takdirde asla kanser riski olamaz. 

  Buz epilasyon sağlığa zararlı mı?
  Buz epilasyon üzerine yapılan çalışmalar, her hangi bir sağlık sorununa yol açabileceğine dair bir veri göstermemektedir. Çok düşük seviyelerde ve sık tekrarla uygulanan işlemler, cildi bile tahriş etmiyorken, iç organlara ulaşıp herhangi bir sağlık sorunu yaratması muhtemel değildir. Ancak buz epilasyon sonrasında hemen güneşe çıkmamak, seanslardan sonra 4-5 saat bekleyip ardından duş almak yeterlidir.

  Saygılarımızla İPEK GÜMÜŞÇÜ

Hizmet Vermeye Hazırız!

E-Bülten Kayıt Formu

Kampanyalardan Haberdar Ol!

whatsapp