• EYELİNER

  Kalıcı Eyeliner Nedir?


  Göz kapağın üst kısmına yapılan kalıcı eyeliner adından anlaşılacağı üzere bir kalıcı makyja uygulamasıdır. Kişinin tercihine göre ince, kalın, uzun kuyruklu yada kısa kuyruklu olarak yapılabilen kalıcı eyeliner uygulaması, her gün eyeliner çekme zahmetinden sizi kurtarıyor. Aynı zamanda kişiye oldukça pratiklik sağlayan kalıcı eyeliner uygulaması ile uzun bir süre makyaj malzemesi almaya da ara vermek mümkün oluyor.
  Kalıcı eyeliner nedir sorusu ise herkes tarafından sıklıkla sorulan bir soru. Zira; kalıcı eyelinerin dövme olduğunu düşünen kesim yadsınamayacak kadar fazla. Bu nedenle, kalıcı eyeliner uygulamasının ne olduğunu ve nasıl yapıldığını en açık şekilde anlatmakta fayda var. Kalıcı eyeliner işlemi, bir dövme işlemi değildir. Dövme konseptinden farklı olmasının sebebi ise dövme kadar cildin derinine inmemesi ve kalıcılık süresidir. Konvansiyonel dövme uygulama teknikleri ile karıştırılmaması gereken kalıcı eyeliner uygulamasında dövme boyaları değil kalıcı eyeliner boyaları ve ekipmanları kullanılmaktadır. Bu nedenle, kalıcı eyeliner uygulaması, dövme boyaları ve malzemeleri kullanmadan yapılan bir kalıcı makyaj uygulamasıdır.
  Kalıcı eyeliner uygulamasının dövme ile aynı işlem olmadığının bir diğer kanıtı ise “kalıcık” süresidir. Vücudun herhangi bir yerine yaptırılan dövme, kişi o dövmeyi sildirmeyene kadar sonsuza dek aynı şekliyle kalır. Ancak; kalıcı eyeliner uygulamasından sonraki 1.5 ile 3 yıl içerisinde eyeliner çizgisi silinmeye başlar ve zaman içerisinde yok olur.

  Kalıcı Eyeliner Uygulaması Nasıl Yapılır?


  Kalıcı eyeliner uygulaması profesyonel kalıcı makyaj uzmanları tarafından yapılması gereken güzellik uygulamalarından birisidir. Gün içinde daima bakımlı ve güzel görünmek isteyen tüm kadınların sıklıkla tercih ettiği kalıcı makyaj uygulamalarından birisi olan kalıcı eyeliner uygulaması, ağrısız ve acısız bir şekilde yapılabilmektedir.
  Kalıcı eyeliner uygulamasının teknik olarak nasıl yapıldığından ziyade ne kadar sürdüğü daha çok merak edilmektedir. Kalıcı makyajın yapım süresi ise ortalama 30 dakikayla 1 saat aralığındaki bir zaman dilimini kapsar. Göz kapağın incelenmesi, eyeliner modeli seçimi gibi belirli aşamalardan sonra size özel bir eyeliner çizimi hazırlanır ve sizin onayınız alındıktan sonra kalıcı makyaj uzmanı, kalıcı eyeliner kalemi ve boya ile eyeliner çizgisini oluşturur.
  Kalıcı Eyeliner Uygulaması Öncesi ve Sonrası Nelere Dikkat Etmeli?
  Kaş makyajı yaptıranlar tarafından oldukça sık tercih edilen kalıcı eyeliner, kadınların en önemli kurtarıcılarından birisidir. Günlük ve gece makyajlarında büyük kolaylık sağlayan kalıcı eyeliner uygulaması yaptırmaya karar vermeden önce dikkat edilmesi gerekenler bulunuyor. Kalıcı eyeliner sonrası alerji oluşması riskini göz önünde bulundurmak, kuşkusuz ki sizin mevcut beden ve göz sağlığınız için oldukça önemli. Bu nedenle; kalıcı eyeliner uygulaması öncesinde alerji oluşma riskine karşı test yaptırmaya özen gösterin. Aksi halde, göz ve yüz bölgenizde alerjik reaksiyon ile karşılaşma riskiyle karşı karşıya kalabilirsiniz.
  Kalıcı eyeliner uygulamasından önce kalıcı makyaj uzmanınız, alerjik reaksiyon gösterip göstermeyeceğiniz konusunda belirli alanlara uygulama yapar ve sonuca göre kalıcı eyeliner uygulamasını iptal edebilir. Kalıcı eyeliner boya, doğal renk pigmentleriyle hazırlansa da bazı hassas bünyelerde alerjik reaksiyonlara sebep olabilir. Bu nedenle; kalıcı eyeliner uygulamasına karşı bir alerjik reaksiyonunuz oluştuğu anda işlem için ısrar etmemeniz gerekiyor.
  Kalıcı eyeliner sonrası şişlik yada morluk, olağan bir durumdur. Zira; göz bölgesinin hassas olduğunu göz önünde bulundurmak gerekiyor. Ancak; kalıcı makyaj uzmanının deneyimine, kullandığı cihaza ve sizin cildinize göre tüm bu etkilerin olması yada olmaması değişkenlik gösterebilir. Kalıcı eyeliner sonrası meydana gelebilecek olan durumlardan birisi de ağrı ve acı hissidir. Ancak; buda yine sizin kalıcı makyaj uzmanınızın seçtiği anestezik kremlerle doğrudan ilgilidir.
  Kalıcı eyeliner uygulamasının istediğiniz gibi olmasını istiyorsanız kuşkusuz ki kalıcı makyaj uzmanınızla kuracağınız ilişki çok önemlidir. Tam olarak nasıl bir eyeliner çizgisi istediğinizi belirlemeli ve kalıcı makyaj uzmanının size vereceği bilgilendirmeye kulak vermelisiniz. Zira; 2 yıl kadar gözünüzde olacak bir eyeliner çizgisi için mutlaka bu alanda deneyimleri olan kalıcı makyaj uzmanınızın önerilerini dinlemeyi ihmal etmeyin.

  İlgili resim

  Kalıcı Eyeliner Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?


  Günlük eyeliner çekme zahmetine son veren kalıcı eyeliner uygulaması, kaş makyajı ve tasarımı sonrasında en çok tercih edilen kalıcı makyaj uygulamalarından birisidir. Günlük makyajınızı yaparken size zamandan tasarruf etme imkanı sağlayan kalıcı eyeliner, özel günlerde de uzun kuyruklu eyeliner çekme konusunda da oldukça kolaylık sağlıyor.
  Eyeliner markalarının kalitesiz olması sebebiyle gözde oluşabilecek alerjik reaksiyonlar ise kalıcı eyeliner uygulaması ile son buluyor. Göz kapağı hassas olanlar iyi bilirler göz makyajı için kullanılan malzemelerin birçoğunda “cildi tahriş edebilecek kimyasallar” bulunuyor. Kalıcı eyeliner uygulaması %100 doğal bitkisel renk pigmentlerinden oluşturulan boyalar ile yapılmakta ve alerjik reaksiyonlara sebebiyet vermemektedir.
  Ortalama 30 dakika ile 1 saat arasında tamamlanabilen kalıcı eyeliner uygulaması sonrasında göz makyajınız çok daha kısa sürecektir.

  Saygılarımızla İPEK GÜMÜŞÇÜ

Hizmet Vermeye Hazırız!

E-Bülten Kayıt Formu

Kampanyalardan Haberdar Ol!

whatsapp