• KİRPİK LİFTİNG

  Kirpik lifting nedir?

  Kirpik lifting, günümüzde oldukça  bilinen ve kirpiklere uygulanan bir yöntemdir. Doğal olması ile birlikte daha çok tercih edilmektedir. Kirpik Lifting uygulaması sadece doğal kirpiklere uygulanır ve içerisinde bulunan argan yağ,  protein, keratin ve vitamin doğal kaşlarınızın daha gür ve uzun görünmesini sağlayacaktır.

  Bu işlem aynı zamanda kendi doğal kirpiklerimizin yukarı doğru kıvırarak daha dolgun ve uzun görünmesini işlemede denilebilir. Kirpik kaldırma uygulaması toplum içerisinde keratin bakımı olarak da bilinmektedir. Kirpik kaldırma hakkında tüm sorularınıza yazımızda cevap bulabilirsiniz.

  İlgili resim


  Kirpik kaldırma uygulaması
  Kirpik kaldırma uygulaması sağlığa uygun koşullarda yapıldığı takdirde göz sağlığınız açısından herhangi bir zararı olmayacaktır. Bu nedenle bu konuda uzman olan kişilere başvurmalısınız ve uygulama süresi oldukça kısa sürüp 1 saatte halledilebilir bir işlemdir. Kirpik yükseltme uygulaması yaparken kirpiklerinizin döküleceğini,  kopacağını düşünmeyiniz. İçerisinde hiçbir kimyasal maddesi olmadığı için kendi doğal kirpiklerimize zarar vermeyecektir.
  Hangi durumlarda kirpik kaldırma uygulaması yapılır?
  Kirpik kaldırma uygulaması bakışlarının daha etkili olmasını isteyenler yaptırabilir.
  Kirpikleriniz oldukça seyrek ve kısaysa da bu işlemi sizde yapabilirsiniz.
  Günlük hayatta makyaj yapmak istemiyor,  ama kirpiklerinin dolgun ve güzel görünmesi isteyen herkes de yapabilir.
  Kirpik kaldırma uygulamasını zayıf kirpikli olanlar da yaptırabilir.
  Kirpik kaldırma nasıl uygulanır?
  Kirpik Kaldırma uygulamasının yapılması için öncelikle sağlığa uygun bir ortam  sağlanır. Bu işlem yapılırken kirpiklerimizin yukarıya doğru ve gür görünmesi hedeflenir. Yapılacak işlemden göz çevresinin etkilenmemesi için petler kullanılır. Öncelikle kirpik köklerine sağlığa uygun pedler yapıştırılır. Yapıştırılan pedlerin üzerine kirpiklerimiz tek taranarak pedlerin zerine dökmeden yapıştırılır. Bu işlemi yaparken kirpiklerin arasındaki mesafe oldukça iyi bir şekilde ayarlanmalıdır.

  Aksi takdirde mesafe ayarlanmadığı  zaman kirpiklerimizin birbirine karışmasına ve kötü görüntün oluşumuna neden olacaktır.  Yapıştırılan kirpiklere özel solüsyonlar uygulanır ki kirpikler  belli bir zaman sonra aşağı düşmesin. Uygulama yapıldıktan sonra 25 dakika beklenir. Bu bekleme süresi geçtikten sonra,  kirpiklere keratin bakım uygulanarak daha gür ve uzun görünmesi sağlanır. 45 dakikaya yakın süren bu uygulama 3 ay boyunca kullanabilirsiniz.

  İlgili resim

  Kirpik kaldırma da nelere dikkat etmek gerek?
  Kirpik Lifting uygulaması yapmaya karar verdiyseniz öncelikle bu konuda uzman olan birine başvurmalısınız.
  Kirpik lifting uygulamasında, birçok uygulama yapılacağından cildiniz eğer ki çok hassas ve narinse bu işlem cildinizde tahrişe neden olabilir.
  İşlemi yapmadan önce cildinizin hassas olduğunu yapacak kişiye söylerseniz size uygun olacak şekilde kirpik liftin uygulaması yapabilir.
  Gözümüz oldukça hassas olduğundan yaptığınız bölgenin hijyenik olup olmadığına dikkat etmelisiniz.
  Keratin uygulaması yaptıktan sonra  göz makyajı yaptığınızda, makyaj sonrasında cildinizin tamamen temizlendiğini ve kurulduğuna dikkat etmelisiniz.
  Kirpik kaldırma faydaları
  Kirpik Lifting faydaları nelerdir? diye soracak olursanız size aslında yukarıda da anlattığım bilgileri yeniden vermek durumundayım.

  Öncelikle yapılan bu işlem ile birlikte kirpiklere uygulanan vitamin takviyesi ve keratin ile birlikte kirpikleriniz daha sağlıklı ve gür olacaktır. Bunlar işin sağlık bakımından oluşan faydalardır.

  Haricen sürekli maskara kullanmak zorunda kalmayacaksınız ve maskara kullanımı sonrası oluşabilen akma gibi sorunlardan da kendinizi kurtarmış olursunuz. Hem zamandan tasarruf etmiş olacaksınız hem de daha sağlıklı kirpiklere kavuşmuş olacaksınız bu da kirpik lifting işlemini çok faydalı bir makyaj olarak tanımlamamıza yetiyor.
  Aksi takdirde kirpik yükseltme uygulamasının cildinizde tahrişe neden olabilir.
  Kirpik kaldırma işlemi hakkında merak edilenler
  Kirpik Lifting uygulaması kalıcılığı kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Normal şartlarda kirpik Lifting 2 ile 3 ay kalıcı olmaktadır. Keratin uygulaması yaptıktan 12 saat sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

  Kirpik kaldırma ne kadar süre kalıcı olur?
  Kirpik Lifting kalıcı makyaj türlerinden bir tanesidir ve doğru uygulanmış ise yaklaşık 3 aya kadar kalıcılığını koruyacaktır. Bu uygulamanın kalıcı olmasını sağlayan keratin – vitamin takviyesi yapan kimyasal bir maddedir ve kirpiklere sürülmesi neticesinde kirpiklerde oluşturulmuş olan kıvrıklık ve kalkık görünümü yukarıda da belirttiğimiz üzere 3 aya kadar korumaktadır.

  Kirpik kaldırma nasıl geçer?
  Kirpik Lifting nasıl geçer? Nasıl bozulur? gibi sorular sıkça sorulmaktadır, hatta işlem sonrasında herhangi bir nedenden dolayı kirpiklerini temizlemek isteyenler olacaktır.

  Bu konuda bir takipçim ” kirpik liftingi yaptırdım nasıl çıkarabilirim” diye sormuş, cevabını buradan vermeye çalışayım. Makyaj sonrasında çıkarma işlemi için kesinlikle işlemi yapan makyöz ile iletişim kurmalısınız.

  Haricen yağ bazlı makyaj çıkarıcılar da kirpik liftingine karşı uygulanabilir, ancak tavsiyem işlemi uygulayan uzmanınız ile iletişim kurup çıkarma işlemini de ona yaptırmanız yönünde olacaktır. Aksi taktirde kirpiklerinize ciddi zararlar verebilirsiniz.

  Kirpik kaldırma işleminde rimel sürülür mü?
  Kirpik Liftingi yaptırmakta ki amaç aslında biraz da bu konuda özellikle yaz aylarında yaşanan rimel akma v.s gibi sorunlardır.

  Bu uygulama yapılırken kirpiklerinize kalıcı rimel sürülür ve adı gibi kalıcı olur ancak siz yine de sürmek isterseniz rimel sürebilirsiniz, bunun bir zararı olmayacaktır.

  Hiç rimel sürmeden kullanmanız durumunda ise ilk gün nasıl bir görünüm ile başladıysanız yaklaşık 2 ay sonunda da kirpikleriniz hala aynı formunda olacaktır, bu bilgilere istinaden kirpik liftingi rimel sürülür mü? sorularına vereceğim cevap evet sürülür ancak bence gereksiz bir işlem olur.

  Kirpik kaldırma kirpik döker mi?
  Kirpik liftingi kirpik döker mi? bu soru bu işlem için en çok merak edilen sorulardan bir tanesidir, doğal olarak kirpiklerinizi riske atmak istemiyor ve bu tarz zararları var mı diye merak ediyorsunuz.

  Bu konuda öncelikle şunu belirtmeliyim ki kirpik liftingi yaptırdığınız zaman kirpiklerinize vitamin takviyesi yapılır ve besleyici bakım da cabası, yani düzenli olarak bu makyajı yaptıranların kirpiklerinde dökülmenin aksine gürleşme görülmektedir. İpek kirpik işlemi ile karıştırmamak lazım bu işlem kesinlikle kirpiklerinizi dökmez.

  Kirpik kaldırma sonrası dikkat edilmesi gerekenler
  Kirpik Lifting yaptırdıktan sonra dikkat edilmesi gerekiyor. Özellikle ilk 24 saat çok önemlidir.

  İşlemin kalıcılığını sağlayabilmek adına 24 saat boyunca su yada herhangi bir makyaj malzemesinin kirpiklere temasta bulunmaması gerekiyor ve bu işlemi yaptırırken regl döneminde olmamalısınız.

  Kirpiğinizde birbirine yapışmış olarak gördüğünüz kısımlara ise herhangi bir müdahalede bulunmamalısınız, yapışmış olan kirpikler de kendiliğinden açılacak ve kirpikleriniz harika bir görünüm kazanacaktır.

  Kirpik kaldırma sonrası bakım nasıl yapılır?
  İşlemi yaptırdıktan sonra bakım için herhangi bir işlem yapmanız gerekmiyor, sadece yukarıda da belirttiğim bir husustan tekrar söz etmek istiyorum.

  Kirpik liftingi yaptırdıktan sonra yağ bazlı makyaj çıkarıcılardan uzak durmanız yeterlidir. Bunu yaparsanız belirttiğimiz 2 ile 3 aylık kalıcılık süresini gayet sağlıklı bir şekilde geçirebilirsiniz.

  Kirpik kaldırma yaptırmak zararlı mı?
  Kirpik kaldırma uygulamasının kanıtlanmış bir zararı yoktur. Kirpik yükseltmek için bir güzellik salonuna gittiğinizde herhangi bir zararı olmadığını söyleyecektir. Zaten kimse yoğurdum ekşidir demez zaten. Bu nedenle bu işlemi yapacağınız yeri iyice inceleyip hijyenik olmasına dikkat ediniz.

  Kirpik kaldırma uygulaması göz bölgesinde uygulandığı için göz çevresi bilindiği üzere oldukça hassastır. Yanlış işlem yapıldığı takdirde gözü tahriş edecektir. Kirpik kaldırma uygulamasını hamile ve emziren annelerin yapmadan önce  bir uzmana danışmaları önerilir.
   

  Saygılarımızla İPEK GÜMÜŞÇÜ

Hizmet Vermeye Hazırız!

E-Bülten Kayıt Formu

Kampanyalardan Haberdar Ol!

whatsapp