• HYDRAFACIAL ( Cilt Bakımı )

  Hydrafacial Nedir?

  Günümüzün popüler cilt bakımlarından biri olan Hydrafacial genel olarak cildin derinlemesine temizlenmesini sağlayan, sivilceler, güneş lekeleri, koyu lekeler, yağlı ciltler, kuru ciltler ve siyah noktalar gibi cilt problemlerini bir arada tedavi etmeye yönelik olan bir medikal cilt bakımı yöntemidir.

  Bu cilt bakım yöntemi 4 aşamadan oluşur. İlk aşama cildi temizlemedir. Bu adımda cilt en derin katmanlarına kadar temizlenir, gözenekler arındırılır ve cildin nemlenmesi sağlanır. İkinci aşama peelingdir. Bu aşamada cilt tahriş edilmeden peeling işlemi yapılır ve ölü hücrelerden arındırılır. Üçüncü aşama siyah nokta ve gözenekleri temizlemektir. Burada hassas ciltleri bile tahriş etmeyen bir yumuşaklık ile ciltteki aşırı yağlanma, siyah noktalar, sivilceler ve beyaz noktalar temizlenir. Genişlemiş gözenekler sıkılaştırılır. Son aşama ise serumlarla yapılan tedavidir. Bu adımda cilt tipine ve cilt sorunlarına yönelik özel uygulamalar yapılır. Antioksidan serumlar, peptidler ve nemlendirici solüsyonlar cilde hydrafacial makinesi ile takviye edilir.

  Hydrafacial fırsat sitelerinden kesinlikle satın alınmamalıdır. Aynı şekilde kirli ortamlarda ya da uygun olmayan koşullarda kesinlikle yaptırılmamalıdır. Hassas bir cilt bakım yöntemi olduğu için uzman bir estetisyen ya da sertifikalı bir güzellik uzmanı tarafından yapılmalıdır. Hijyenik koşullarda ve doğru alanlarda uygulanan bu yöntem cildinizi ışıltılı ve daha sağlıklı hale getirebilir.

  HydraFacial İle Pürüzsüz Ve Parlak Bir Cilt Mümkün - Sağlık Rehberi

  Hydrafacial İşleminin Yapılış Aşamaları.

  Hydrafacial, cilt üzerinde çok daha yumuşak olmaları dışında mikrodermabrazyon gibi işlem yapar. Bu cilt bakımı yöntemi de diğer yöntemler gibi cilt temizleme, peeling ve arındırma aşamalarını içerir. Ayrıca yeni temizlenmiş cildi eş zamanlı olarak antioksidanlar, peptidler ve gençleştirici içeren özel serumlarla da yıkarlar.

  Bir Hydrafacial cilt bakımı seansına dahil edilen her bir serum farklı bir cilt sorununa saldırır. Güneş hasarı, siyah noktalar, genişlemiş gözenekler, sivilceler ve koyu lekeler gibi birçok farklı cilt sorununa komplex bir tedavi geliştirir. Hydra Facial esasen sonsuz şekilde özelleştirilebilir ve her yaş ve cilt tipi için uygundur ve faydalıdır. Bu yöntem sadece cildinizi nemlendirmez, doğru bakımla cildinizi uzun vadede onarır ve iyileştirir.

  Hydrafacial Cilt Yenileme İşelemi Nasıl Uygulanır?

  Bu cilt bakımı yöntemi, tüm cilt bakımlarının annesi gibidir çünkü her cilt sorunuyla mücadele eder. Ve sadece her sorunla mücadele etmekle kalmaz her şeyi tedavi eder. Sınırsızca özelleştirilebilir, Hydra Facial’ın tedavi edemediği çok az cilt sorunu vardır.

  Ayrıca estetik biliminin en son teknolojisinden yararlanılır. Cildi tahriş etmeden temizleme, peeling yapma ve arındırma  işlemleri, cildi daha çok nemlendirerek yapılır. Bu uygulama, tahriş edici olmadığı için hiçbir zarar vermez. Bu yüzden düğün gününüzde bile HydraFacial yaptırabilirsiniz! Sonuçlar bu kadar güvenilir.

  Hydrafacial seansı cilt temizliği ile başlar. Bu seans sırasında cildiniz temizlenirken, aynı zamanda nemlendirilir. Hydra Facial’ın arkasındaki teknoloji, cildi temizlerken aynı zamanda cildinize nemlendirici bir çözelti ile nem vermesini sağlar. Cildinizi nemlendirirken gözeneklerinizde gizlenebilecek tüm kirler anında arındırılır. Sonuç, sadece temiz cilt değil yumuşak bir cilttir.

  Bu seansın ikinci aşamasında cildinize peeling yapılır ve ölü deriler tamamen yok edilir. Bu sırada yapılan işlem, tahriş edici değildir. Kimyasal bir peeling işleminde olan rahatsızlık hissi veya kızarıklık yoktur.

  Üçüncü aşama ekstraksiyon ile başlar. Cildinize yoğun bir sıvı uygulanır. Lekeleri, siyah noktaları, sebumları ve siyah noktaları ağrısız şekilde temizler ve arındırır. Daha sonra işlemin devamı olarak LED ışık tedavisi uygulanır. LED ışık terapisi, Hydrafacial’ı diğer cilt tedavilerinden farklı kılan, avantaj açısından zengin bir tedavi yöntemidir. Bildiğimiz gibi, ışığın cilt üzerinde inanılmaz bir etkisi vardır. UV ışığı cilde zarar verir, oysa diğer ışık türleri yüzeydeki ciltten sivilceleri temizlemeye kadar her şeyi yapabilir. Burada kullanılan ışık terapisi, cildinizdeki elastin ve kolajen de dahil olmak üzere hücre büyümesini uyarır. Hepimizin bildiği gibi, daha sıkı, daha genç görünen bir cilt için anahtar elastin ve kolajendir. Bu işlem cildinizi nemlendirir, cildinizi sıkılaştırır, cildinizin direncini artırır ve kırışıklıkların görünümünü azaltır.

  Dördüncü ve son aşamada antioksidan serumlar uygulanır. Bu, antioksidanları ciltteki infüzyona yardım eder aynı zamanda yaşlanma karşıtı maddeleri de uyarmaya yardımcı olur. Ciltteki aşırı yağlanma, sivilceler, güneş lekeleri, koyu lekeler, ince çizgiler ve kırışıklıklar bu serumlar ile iyileştirilir.

  Genellikle, Hydrafacial işlemi 40 dakika ila 1 saat arasında sürer. Öğlen molasında bile bu seansı almanız mümkündür. Ancak cildin problemine göre seans süresi 1 saatin üzerine çıkabilmektedir.

  SUYLA YAPILAN CİLT BAKIMI HYDRAFACİAL - Güzellik Yayında

  Hydrafacial İşlemini Kimler Yaptırmalı?

  Herhangi bir cilt sorununa sahip olan herkes bu yöntem için harika bir adaydır.

  İster erken yaşlanma belirtileri gösteren çalışan bir kadın olun, ister düzenli cilt bakımı arayan bir üniversite öğrencisi veya yoğun bir anne olun, bu yöntem sizin için iyi bir seçimdir. Her cilt tipi ve her yaştan insan için uygundur.  Yılda iki kez yaptırılması tavsiye edilir.

  Hydrafacial Hangi Cilt Sorunlarına Yöneliktir?

  Bu yöntem, farklı cilt problemlerini hedef almak için serum kullanır. Bu serumlar cildinizin uzun vadede daha sağlıklı kalmasına yardımcı olur. Siyah noktalar, beyaz noktalar, kırışıklıklar, ince çizgiler, kuru ciltler, dengesiz cilt tonu, hiperpigmentasyon sorunları, güneş lekeleri, koyu lekeler, yaşlılık lekeleri genişlemiş gözenekler, yağlı cilt veya akneye eğilimli ciltler için harika bir uygulamadır.

  Hydrafacial Faydaları Nelerdir?

  Bu yöntem ciltte herhangi bir rahatsızlık hissine yol açmaz ve % 100 tedavi edicidir. Diğer cilt tedavilerinde olan rahatsız edici yanma hissini bu seanslarda hissetmezsiniz. Kızarıklık ve tahrişe yol açmaz. Hassas cilde sahip insanları tetiklemez. Bu yöntem yalnızca gençleştirici ve rahatlatıcıdır. Hydrafacial her zaman rahat ve keyifli bir deneyimdir.

  Bu cilt bakım yönteminin en büyük avantajlarından biri sonuçları hızlıca görmenizdir. Diğer cilt tedavilerinde olduğu gibi sonuçlar için beklemenize gerek yoktur. Sonuçlar hemen görülebilir. Sadece bir seanstan sonra cildinizin ışıltılı hale geldiğini göreceksiniz. Cildinizdeki nemli görünüm ilk seanstan yedi gün sonra görülebilir.

  Siyah noktaları, beyaz noktaları temizler. Ciltteki sivilce ve akneleri tedavi eder. Güneş lekeleri ve koyu lekeleri yok eder. Gözenekleri temizler ve sıkılaştırır. Üstelik ince çizgiler ve kırışıklıkları yok eder.

  Bu yöntem kesinlikle risksizdir. Bazı yoğun cilt tedavileri iz, kızarıklık, tahriş ya da kötü reaksiyonlar gibi büyük riskler taşır. Bu uygulamada ise böyle riskler çok düşüktür. Mucizeler yaratmaz ama risk de yoktur.

  Saygılarımızla İPEK GÜMÜŞÇÜ

Hizmet Vermeye Hazırız!

E-Bülten Kayıt Formu

Kampanyalardan Haberdar Ol!

whatsapp