• DİPLİNER

  Kalıcı Dipliner Nedir?
   

  Kalıcı makyaj uygulamaları arasında en sıklıkla tercih edilen yöntemler arasında şüphesiz ki kalıcı eyeliner ve kalıcı dipliner yer almaktadır. Kalıcı eyeliner, daha kalın, daha belirgin ve daha keskin bir eyeliner hattını ifade ederken kalıcı dipliner, daha soluk, buğulu ve sade bir eyeliner görünümüne kavuşmanızı sağlar. Günlük hayatında daha yalın ve dikkat çekici olmaktan uzak bir makyaj kullananlar, kalıcı makyaj uygulamaları arasında çoğunlukla kalıcı dipliner uygulamalarını tercih eder.

  Kalıcı dipliner nedir diye baktığımız zaman kelimenin özünün bize çok şey ifade ettiğini görürüz. Dipliner kelimesi, aslında sözcüğün kökeni olan “dip”, yani “alt” ya da “taban” ifadesinden gelmektedir. Eyeliner tekniğinin aksine dipliner, göz kapağının bittiği ve kirpiklerin başladığı yere uygulanır. Kirpik hattına uygulanan bir kalıcı göz makyajı tekniği olan kalıcı dipliner, bu sayede gözlere derinlik katarken daha doğal bir kalıcı makyaj görünümü elde etmenizi sağlar. Kalıcı diplinerı gündelik makyajınızda tercih edebileceğiniz gibi özel günlerinizde şıklığınıza şıklık katmak için de kullanmanız mümkün. Pudra, fondöten ya da ruj sürmeyeceğiniz günlerde soluk ve etkisiz bir görünümden uzaklaşmanıza yarayan dipliner, özel davetler için ağır ve iddialı bir makyaj istediğiniz günlerde de makyajınızın son dokunuşu haline dönüşebilir. Kalıcı diplinerınızı nasıl kullanmak istediğiniz tamamen sizin elinizde.


  Kalıcı Dipliner Nasıl Yapılır?
  Kalıcı dipliner yöntemi, İpek Gümüşçü gibi bir uzmanın elinden çıktığı takdirde oldukça basit ve hızlı bir şekilde gerçekleşen ve başarılı sonuçlara yol açan bir yöntem olarak bilinir. Eğer siz de günün 24 saati, haftanın her günü güzel ve bakımlı görünmek istiyorsanız, kalıcı makyaj teknikleri arasından kalıcı dipliner yöntemini tercih edebilirsiniz.

  Kalıcı dipliner, kalıcı eyeliner kadar iddialı ve belirgin bir kalıcı makyaj tekniği değildir. Buna rağmen her kalıcı makyaj uygulamasında olduğu gibi kalıcı diplinerda da usta eli ve bolca tecrübe gerekmektedir. Kalıcı diplinerda kalıcı eyeliner uygulamasında izlenen tekniklerin çok benzeri izlenmektedir.

  Kalıcı dipliner uygulaması yapımına başlanmadan önce teniniz ile uyumlu bir siyah tonu pigmenti seçilir ve kalıcı dipliner boyaları hazırlanmaya başlanır. Kalıcı dipliner nasıl yapılır sorusunun cevabı da tam olarak kullanılacak olan bu boyalarda ve cihazların kalitesinde gizlidir. Boyalar hazırlanırken göz kapağınızda yer alan kirpik hattına istediğiniz uzunlukta ve formda bir dipliner çizgisi çekilir. Bu çizgi tamamen örnek bir çizgi olmakla birlikte sizin işlemden elde etmek istediğiniz görüntüyü temsil eder. Sizin de onayınız alındıktan sonra bu örnek dipliner hattı üzerinden kalıcı dipliner uygulamanız başlar. Öncelikle göz kapağı hattınıza etkili bir anestezi kremi uygulanır. Krem etkisini gösterdikten sonra yüzde yüz doğal ve organik boyalar, özel dipliner kalemi kullanılarak göz kapağınızın kirpik hattına enjekte edilir. Uyuşturucu bir krem kullanıldığı için işlem sırasında herhangi bir acı hissetmezsiniz; elbette göz kapağınıza bir işlem yapıldığı için ufak da olsa bir rahatsızlık hissediyor olmanız oldukça normaldir. Yarım saat ile 1 saat arasında süren işlem sona erdiğinde kalıcı dipliner uygulamanız tamamlanmış, gözlerinize de çok daha estetik bir görünüm sağlanmış olur.

  Saygılarımızla İPEK GÜMÜŞÇÜ

Hizmet Vermeye Hazırız!

E-Bülten Kayıt Formu

Kampanyalardan Haberdar Ol!

whatsapp